(Wyprzedane) Alkohol stały Esbit 20 szt. x 4g

(Wyprzedane) Alkohol stały Esbit 20 szt. x 4g

Esbit jest światowym liderem w produkcji paliw stałych (suchy alkohol). Od ponad 70 lat firma pracuje nad ciągłym ulepszaniem właściwości suchego alkoholu. Substancją czynną tego typu paliwa jest heksametylenotetramina - związek heterocykliczny otrzymywany w wyniku reakcji formaldehydu i amoniaku. Są to bi .. więcej

Alkohol stały Esbit 20 szt. x 4g

Esbit jest światowym liderem w produkcji paliw stałych (suchy alkohol). Od ponad 70 lat firma pracuje nad ciągłym ulepszaniem właściwości suchego alkoholu. Substancją czynną tego typu paliwa jest heksametylenotetramina - związek heterocykliczny otrzymywany w wyniku reakcji formaldehydu i amoniaku. Są to białe kryształy, które są wykorzystywane jako paliwo do specjalnie zaprojektowanych kuchenek. Tabletki są wodoszczelnie zapakowane. Zalety tego typu paliwa: - jest niewybuchowe - nie ulega skropleniu podczas spalania - łatwo się zapala - nie powoduje iskrzenia - podczas spalania paliw stałych wydziela się ciepło, które przyspiesza proces gotowania - praktycznie nie pozostawia popiołu po spaleniu - nie wydziela dymu - jest kompaktowe, lekkie, łatwe w transporcie i przechowywaniu - zachowuje swoje właściwości przez wiele lat, jeżeli jest odpowiednio przechowywane. Obecnie suchy alkohol znajduje szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach - na kempingu, podczas wędrówek czy wspinaczek górskich, ale także jako integralna część "ostatniego pakietu ratunkowego" sił zbrojnych i organizacji humanitarnych na całym świecie. Ten suchy spirytus i kocioł jest obecnie używany m.in. przez wiele armii NATO. Opakowanie zawiera 20 tabletek po 4 g. Każda tabletka pali się przez około 5 minut. Opakowanie tabletek jest dostosowane wymiarami do transportu w kuchence kieszonkowej Esbit .

Parametry

marki:
Kolor: biała
Typ paliwa: Alkohol stały
Wymiary: 79 x 68 x 15 mm
Dystrybucja: PL
Czas palenia: tabletka 14g / ok. 12 minut
Masa: 85 g
Sezon: FW23
EAN: 4021684010204

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o specjalnych ofertach, promocjach i nowościach. Otrzymaj zniżkę w wysokości 20 PLN na pierwszy zakup.